top of page

Príbeh o poklade

Zažite jedinečné dobrodružstvo v Banskej Štiavnici, ktoré vás vtiahne do kúzla starobylého mesta a jeho pokladov. Ak hľadáte zábavnú aktivitu počas vášho pobytu, ste na správnom mieste.

Náš príbeh sa začína na rušnom Trojičnom námestí, kde sa obyvatelia mesta zišli na každoročnom festivale oslavujúcom ich banícke dedičstvo.

Uprostred rušnej atmosféry slávnostných trhov  narazilo mladé dievča Amélia na zvetraný pergamen zastrčený v starej knihe predávanej v miestnom antikvariáte. Pergamen obsahoval tajomnú mapu, ktorá naznačovala skrytý poklad ukrytý v starobylých uliciach mesta.

Amélia, hnaná neukojiteľnou zvedavosťou a trochou odvahy, sa pustí do vzrušujúceho pátrania. Vedená záhadnými indíciami sa zapletie do siete hádaniek a výziev. Každá stopa ju privádza bližšie k legendárnemu pokladu, ale zároveň odhaľuje tajomstvá, ktoré zostali po stáročia skryté.

Honba za pokladom Banská Štiavnica_13.png
Honba za pokladom Banská Štiavnica_12.png

Ako sa Amélia ponára hlbšie do záhady, stretáva sa s pestrou partiou výstredných postáv, ktoré pripomínajú pestrú zostavu, akú nájdete v každej dobrodružnej literatúre. Na tejto vzrušujúcej ceste sa k nej pridá prefíkaný archeológ s talentom na lúštenie starovekých jazykov, švihácky bádateľ s pohotovým dôvtipom a geniálny vynálezca so záľubou v miniatúrach. Spoločne rozlúštia rôzne hádanky ktoré ich privedú bližšie k pokladu.

Amélia a jej spoločníci s oddanosťou pátrali a napokon dosiahli koniec svojej dobrodružnej cesty. V blízkosti starobylého kostola objavili skrinku s ohromujúcimi pokladmi - vzácnymi mincami a drahokamami, ktoré sa tam ukrývali stáročia.

 

Pochopili, že skutočný poklad spočíva nielen v materiálnych hodnotách, ale aj v samotnom dobrodružstve a zážitkoch, ktoré zažili počas svojho pátrania.

 

Ich dobrodružstvo v Banskej Štiavnici sa stalo legendou, ktorá sa rozpráva dodnes a láka ďalších dobrodruhov, aby objavili tajomstvá tohto kúzelného miesta.

Honba za pokladom Banská Štiavnica_08.png
bottom of page